Napsali o nás

 

Jiskra napsala -ALLMARA OPEN FEST -ovládne letní parket v Miřeticích

Allmara Open Fest 2018 ovládne letní parket v Miřeticích

Publikováno 22.3.2018 08:03

Miřetice (-mav-) – Začátkem letošního léta 30. června 2018 proběhne v areálu letního parketu v Miřeticích ALLMARA OPEN FEST 2018. Areál bude otevřen v 16 hodin a na jevišti si postupně zahrají kapely od 17:00 do 2:00 hodin. Hlavními mediálními partnery festivalu je Rádio Hey a deník Jiskra. Celým večerem bude provázet Lenka Šteklová, moderátorka Rádia Hey. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu vážně nemocného Petra Čejky a jeho rodiny.

Po dlouholeté odmlce se v loňském roce vrátila na hudební scénu kapela Allmara. Její návrat proběhl velmi úspěšně a za velikého zájmu fanoušků. Kapela připravila na letošní červen hudební akci, kterou chtějí oslovit a potěšit svoje publikum a přinést jim i něco navíc.

Rozhodli se proto začátkem léta zorganizovat ALLMARA OPEN FEST 2018, kde vystoupí nejen hudebníci z Allmary, ale i další kapely a muzikanti.

Program festivalu se právě dojednává a bude postupně zveřejňován.

Informace o Allmara Open Festu na události na Facebooku: www.facebook.com/events/344442105962819

Výtěžek ze vstupného se rozhodli organizátoři věnovat, z důvodu muzikantské solidarity, na podporu při léčbě hudebníku Petru Čejkovi, který v loňském roce onemocněl akutní lymfoblastovou leukémií.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je Rádio HEY, které podporuje dobrou muziku i českou rockovou scénu a na svých vlnách představí celou akci, vystupující hudebníky i podporující partnery. Připojí se tak zcela nezištně k nečekanému přesahu letošního ročníku a to pomoci muzikantovi Petru Čejkovi, v jeho boji se závažnou nemocí. Zároveň se jedná o velmi srdeční záležitost, protože muzikanta Petra Čejku pojí dlouholeté přátelství a spolupráce s majitelem Rádia HEY Mirkem Pýchou, který festival v Miřeticích i osobně zahájí. Organizátoři AOF 2018 jsou velmi rádi za podporu rádia, které se řídí mottem: „…na nic nehrajem, prostě hrajem..“, a které pravidelně podporuje dobré věci.

Mezi další mediální partnery patří ezávislý deník JISKRA, která patří mezi tradiční a oblíbené regionální noviny. JISKRA dlouhodobě a nezištně podporuje rozličné občanské aktivity, kulturní a sportovní akce a v neposlední řadě i charitativní a dobročinné projekty.

Na webových stránkách online deníku a na facebookovém profilu Jiskry připraví mediální kampaň pro celý ALLMARA OPEN FEST 2018 a současně tak rádi podpoří hudebníka Petra Čejku, s nímž roky spolupracují při propagaci kapely Čejk Band.

Všichni, kteří se podílí na organizaci AOF 2018 věří, že se festival ponese nejen v duchu hudebního nadšení, ale také v duchu lidského sdílení a soudržnosti v nelehkých dobách, které může život znenadání přinést.

Informace kapele Allmara a mediálních partnerech:

www.facebook.com/allmara.rock

www.bandzone.cz/allmara

www.allmara.cz/

www.jiskra-benesov.cz

www.facebook.com/JiskraBenesov/

www.heyradio.cz/

www.facebook.com/radiohey/

YouTube odkazy:

Allmara – „Kříže“ – www.youtube.com/watch?v=otVnHfvsU-k

Allmara – Křivsoudov 2017 – www.youtube.com/watch?v=2oOLoWTn1bU

TV Nova – reportáž o hudebníku Petru Čejkovi – www.youtube.com/watch?v=aggLdUdoCWs&feature=youtu.be

Čejka Band – „Večerníček“ – www.youtube.com/watch?v=ICVSRmoxTCo

Autor/ka: Martina Vachtlová
E-mail autora: martina.vachtlova@email.cz

ROCKSHOCK       

Text: Zdenek Svoboda, Publikováno 27.2.2018

Rocková legenda ALLMARA z Vlašimi v loňském roce poprvé vystoupila po 20 letech. Co se za ten rok událo a co se chystá, o tom dnes s baskytaristou RADKEM SVITÁKEM.

Ahoj, Radku, sice je to rok od Křivsoudova, ale k tomu zmrtvýchvstání došlo už dříve. Přišly však porodní bolesti – změny jak v sestavě, tak částečně v názvu.
Ahoj, Zdenku, co se týká názvu, tam jsme měli jasno od začátku, jak říkáš, když došlo k tomu ‚zmrtvýchvstání‘, přidáním jednoho ‚L‘ do názvu jako signál pro veřejnost, že se jedná o tu Almaru starou přes 20 let, ale jenom něco je jinak. Bylo to i po vzájemné dohodě se zakládajícím členem, který už neměl bohužel zájem.

Teď jste v únoru omladili i post bubeníka.
Je to jako ve všem kolem nás, vše má svůj přirozený vývoj. Marcel Fousek je dobrý bubeník, nicméně jsme se začali názorově rozcházet. V našem home studiu jsem nahrával demo pro vlašimskou kapelu Vořežprut a při poslechu jejich bubeníka slovo dalo slovo, a Vojtěch Kot se stal novým členem kapely Allmara. Pravdou je, že náš tým dost omladil a přidal se další hezoun.

Takže současná sestava?
Josef Havíř – zpěv, Vladimír Cestr – klávesy, Zdeněk Roušal – kytara, Radek Sviták – baskytara, Vojtěch Kot – bicí.

Na novinky je u vás únor bohatý. Nový videoklip – a hned nasazený do hitparády na RockShocku.
To určitě, pro nás je to čest a snad dobrý vstup do této sezony.

Ale jestli se nemýlím, jde také o první oficiální videoklip.
Pominu-li naše první pokusy u mě doma v obýváku, popravdě nám šlo o to, dát skladbu na YouTube. Tam k tomu je potřeba dát bohužel nějaký obraz. Tady nastoupil Pepa se svým ‚home filmovým studiem‘ a vytvořil během hodiny sestřih z loňské sezony. Spíš řekněme – první oficiální demo videoklip. Oficiální video máme v plánu na jednu z momentálně natáčených skladeb.

Jde o skladbu Blázen – je to novinka, nebo lety prověřená věc?
Náš repertoár se skládá prozatím jenom ze skladeb z dob dávných. Náš dobrý kámoš Jirka Jankovský prohlásil: „Máte ještě tolik písniček, co jste hrávali, tak proč nové? Lidi stejně přijdou na to, co poslouchali dřív.“ Dle reakcí publika na názvy písní na vystoupeních máme ještě co dohánět. Děláme to hlavně pro lidi a to nás na tom tak baví.

Myslím, že je slyšet i v rádiu.
Je to asi týden zpátky, co proběhla premiéra na rádiu Hey.

Takže je to ukázka z prvního CD? Vlastně debutového.
Jak se to vezme… Na jakém nosiči bude album vydáno či jak bude zveřejněno, je nyní součástí dohadování v kapele.

Jestli to není tajemstvím, co nás na něm čeká za songy?
Na to jsem již odpověděl v předešlé otázce, děláme zatím pouze skladby, které lidi znají i po dvaceti letech, ale s trochu moderní aranží a zvukem. Jestli dojde i na něco nového, uvidíme, ale materiálu máme opravdu dost. Za ty roky… Spíš máme problém sehnat ty nahrávky, už si toho moc nepamatujeme.

A nějaký termín v dohlednu?
Rádi bychom vše chtěli stihnout do začátku prázdnin.

Taky vás čekají, dá se říct v dohledné době, dvě větší akce, o co jde? Třeba ta benefiční mne zaujala, můžeš se o ní trochu rozhovořit?
Akcí máme v plánu poměrně dost a nedokážu říci, která je větší, nicméně jednu velkou na začátek prázdnin chystáme. Jde o zmiňovanou akci, kde je ta charita jako benefit nebo spíš třešnička na dortu. Momentálně jsme ve fázi podepisování smluv (jsme kromě účinkujících také pořadatelé), tak bych nechtěl něco zakřiknout. O akci budeme informovat včas (pevně věřím, že i prostřednictvím vašeho portálu) v rámci připravované kampaně.

Rok máte za sebou a zdá se, že kapela jede jako dobře namazaný stroj.
To určitě, plánů a nápadů je spousta.

Na co se mohou ještě fanoušci těšit v letošním roce?
Jak již jsem zmínil – album, klip a nějaké to hraní.

Nějaký vzkaz, moudro nebo motto závěrem?
Jak to ti mladí kluci dělají, že jim to tak hraje…?

 

 

JISKRA – Křivsoudov zažije zjevení po 20 letech – ALLMARA JE ZPĚT!
Publikováno 14.6.2017 05:06

Křivsoudov – Vlašimská bigbeatová kapela Allmara, která slaví 35 let od svého založení, bude mít po dlouhé 20 leté odmlce první koncert. Vystoupí v novém složení 17. června v Křivsoudově od 20 hodin. Jako host vystoupí kapela Theatre.

A JE TO TADY!


V novém složení, s novým názvem, ale se stále stejnou chutí… ALLMARA je zpět.
„Ahoj přátelé, kamarádi… Rádi bychom Vás pozvali k vystoupení obnoveného souboru ALLMARA. Jak je z názvu patrné, přibylo jedno L, proč? Skladby budou většinou z éry Almary, co se sestavy týče, tak ta není kompletní, ale posílena o nové členy, proto to dvě L. Jako hosty jsme si pozvali kluky z Theatre.“ těmito slovy zvou kluci z ALLLMARY svoje fanoušky i nové posluchače do Křivsoudova na stránkách svojí události na Facebooku.

ALLMARA vystoupí ve složení:
Josef Havíř, zpěv
Radek Sviták, basová kytara
Marcel Fousek, bicí
Vladimír Cestr, klávesové nástroje
Zdeněk Roušal, kytara

Autor/ka: Martina Vachtlová
E-mail autora: martina.vachtlova@email.cz